Ročník 2018

Bloody Walk Adventure VIII 2018

aneb

Internacional cup Bloody Walk

(mezinárodní soutěž týmů v dogtrekkingu)

•  Termín:
22. – 24. června 2018

• Místo konání, ubytování:
Výše poplatku za kemp bude sdělena dodatečně, platit a objednávat se bude přímo u provozovatele kempu.

• Kategorie:
Dogtrekking muži do 40 let DTM 1 (max. 100km), časový limit 50 hodin
Dogtrekking muži nad 40 let DTM 2 (max. 100km), časový limit 50 hodin
Dogtrekking ženy do 35 let DTW 1 (max. 100km), časový limit 50 hodin
Dogtrekking ženy nad 35 let DTW 2 (max. 100km), časový limit 50 hodin
Dogmaraton muži (max. 50km), časový limit 24 hodin
Dogmaraton ženy (max. 50km), časový limit 24 hodin
Short Hot Dog (max. 25km), bez časového limitu, ale trať bude již v neděli uzavřena
Kategorie budou otevřeny pouze při účasti 3 závodníků v každé kategorii.

V kategorii DT je účast možná pouze nad 18 let.Počet startujících je omezen na 150. Z tohoto počtu je 100 přihlášek rezervováno pro kategorie LONG! Pořadatelé mohou rozhodnout o přidělení 3 tzv. “divokých karet“ (přednostně pro soutěž družstev).

AKTUÁLNĚ JE UVOLNĚNO POSLEDNÍCH PÁR MÍST V LIBOVOLNÉ KATEGORII K DOPLNĚNÍ KAPACITY ZÁVODU

• Platba startovného:
Vzhledem k omezené kapacitě startujících, platbu prosím proveďte na číslo účtu 2501157347/2010 nejpozději do 5 dnů od vyplnění přihlášky, jinak bude vaše místo uvolněno dalšímu zájemci. Jako variabilní číslo uveďte číslo telefonu, které jste zadali při vyplňování přihlášky.

• Prezentace:
Dogtrekking (DT) – pátek 22. června od 7:00
Dogmaraton (DM) – sobota 23. června, od 07:00 do 09:00
Short – sobota 23. června, od 07:00 do 10:00

• Termín startu:
DT – pátek 10:00 – 12:00
DM – sobota, 7:00 – 9:00
Short – sobota, 07:00 – 10:00

• Startovné:
DT – 300,- od 1. června 350,-
DM – 200,- od 1. června 250,-
Short – 100,- od 1. června 150,- (děti do 13 let zdarma)

• Povinná výstroj:

Itinerář + registrační karta (zajistí pořadatel), mapa, lékárnička (1 obvaz hotový, 1 elastické obinadlo, 5 náplastí s polštářkem, 1 izotermická folie), 2 botičky pro každého psa, strava pro psa a člověka, 1 litr pitné vody, miska pro psa, bivakovací potřeby (minimálně karimatka a spacák), baterka. Povinná výstroj bude kontrolována.

Doporučujeme: pro DT i DM mapy KČT 22 Krkonoše, KČT 23 Podkrkonoší

• Kontrolní body:
Kleště pro orientační běh + kontrola pořadatelem.

• Další podmínky:
Účastníci se pohybují maximálně ve dvojicích. Po celou dobu závodu musí být psi připoutáni na vodítku nebo canicrossové šňůře. Porušení tohoto pravidla se trestá okamžitou diskvalifikací.

• Protesty:

Nejpozději do 7:00 24.6.2018

• Trasa a průběh závodu:
​Součástí BW se stávají i 3 rychlostní zkoušky (RZ) a jedna horská prémie (HP)
  • RZ č.1 – Start je také zároveň startem první rychlostní prémie na cca 3km. Po odstartování se obouvají botičky a pes v nich povinně absolvuje prvních 100 metrů závodu.
  • RZ č.2 – po absolvování zhruba 55 km docházíte do občerstvovací stanice, která bude k dispozici 24 denně po dobu trvání závodu. Po občerstvení nebo po případném bivaku startuje každý do druhé 3km RZ.
  • RZ č.3 – Prolog z důvodu časové náročnosti bude nahrazen jiným závodem. „EPILOG“ ještě nikdo neběžel….po absolvování celého závodu, kdy se vám již bude zdát, že jste v cíli, povolíme Vám sundat batoh a absolvovat závěrečnou RZ na 3 km.

Prvních 20 závodníků je klasifikováno. První 20 bodů, druhý 19, třetí 18, atd.

Vítěz soutěže získává oranžový trikot Nejaktivnějšího dogtrekař BW – kategorie ženy / muži

Horská prémie – 3-5 km stoupání v horském terénu

Kdo dosáhne nejlepšího času stane se držitelem trikotu Nejlepší vrchař BW. Vrchařská prémie nemá kategorie, je společná.

Co je to Team cup Bloody Walk ?
Nový typ závodu pro soutěží milovná chodítka vláčená psy. Prestiží týmový závod s ambicí, stát se závodem mezinárodním. Do závodu se můžete zapojit z jakékoli kategorie.

Tým má 3 soutěžní hlídky. Každý tým soutěží pod svým názvem. Za účast v jednotlivých kategoriích dostávají hlídky body. Podmínkou k získání bodů je dokončení závodu.

BODOVÁNÍ:
přihlášení a dokončení v DT – 5 bodů pro každou hlídku
přihlášení a dokončení v DM – 3 body pro každou hlídku
přihlášení a dokončení SHORT -1 bod pro každou hlídku
v DT za každé umístnění od 15 místa, jako u pravidel DT. Tj .
1.místo = 15 bodů………15.místo =1bod
V DM za každé umístnění od 10 místa ……….. 1.místo =10bodů………10 místo =1 bod
v SHORT za každé umístnění od 5.místa ………..1.místo=5 bodů……….5.místo 1 bod
Za dokončení závodu za hranicí hodnocení je 1 bod bez rozdílu pořadí.
Bodové hodnocení RZ
V každé rychlostní zkoušce ohodnoceny první 3.
1.místo 3body

DM 10.místo ………1 bod
SHORT 18místo ………1 bod
CELKEM………………….13BODŮ

V případě rovnosti bodů rozhoduje o umístnění nejlepší čas z nejobtížnější disciplíny.

Většina trasy vede Krkonošským národním parkem a je nutné striktně dodržovat pravidla pro návštěvníky tohoto území!

• Veterinární podmínky:
Psi musí být klinicky zdraví. Musí mít platné povinné očkování zapsané v průkazu či pasu a to starší tří dnů. Veterinární přejímka zvířat v den startu.

• Charakteristika závodu:
Jedná se o extrémní vytrvalostní sport, při němž musí člověk se psem absolvovat určenou trať v daném časovém limitu. V kategorii DT a DM je závod vypsán jako Otevřené mistrovství České republiky v dogtrekkingu pro Česká národní plemena.
Závod je otevřen i pro všechna ostatní uznaná i neuznaná psí plemena. V kategorii DT je pak vyhlášeno nejlepší tříčlenné družstvo dle výše popsaného hodnocení.
V tomto relativně novém sportu bychom rádi předvedli naše národní plemena širší veřejnosti a to jinak, než ve výstavním kruhu.
Pes je po celou dobu závodu spojen se psovodem vodítkem či canicrossovou šnůrou. Účastníci jsou odkázáni sami na sebe a účastní se ho na vlastní nebezpečí.
Celý závod je pořádán v souladu se soutěžním řádem dogtrekkingu – plné znění soutěžního řádu bude k dispozici na startu nebo k prostudování na http://dogtrekking.info

• Kontakt na pořadatele: